Karty plastikowe, czyli niezbędna rzecz każdej osoby.

 W dzisiejszych czasach bardzo szerokie zastosowanie znalazły profesjonalne karty z kodem kreskowym i karty magnetyczne, dlatego też na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują swoim klientom kompleksową produkcję tych właśnie gadżetów.

Zastosowanie kart plastikowych

   Obecnie karty plastikowe z powodzeniem mogą być wykorzystane praktycznie w każdej branży. Są bardzo silnym elementem wspierającym działania marketingowe, a dzięki niespotykanej trwałości zdobyły olbrzymią przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Karty plastikowe najlepiej sprawdzają się jako karty rabatowe, członkowskie, biblioteczne, lojalnościowe, a także jako wizytówki i karty VIP. Są bardzo estetyczne, niesłychanie praktycznie i co najważniejsze nie zajmują dużo miejsca, dlatego też tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Karty plastikowe można śmiało wykorzystać jako legitymację, metki do ubrań albo brelok do kluczy.

Karty magnetyczne

   Wśród firm i klientów indywidualnych największym zainteresowaniem cieszą się karty z paskiem magnetycznym. Odczyt zapisanych danych odbywa się poprzez przeciągnięcie karty magnetycznej w specjalnym czytniku, który reaguje na zmiany pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach możemy spotkać dwa rodzaje kart magnetycznych. Pierwsze z nich to karty low coercivity, które charakteryzują się niskim współczynnikiem koercji paska, przez co są zdecydowanie bardziej podatne na rozmagnesowanie i utratę zapisanych danych. Drugim rodzajem są z kolei karty magnetyczne high coercivity, które mogą pochwalić się bardzo wysokim współczynnikiem koercji paska, dzięki czemu radykalnie zmniejsza się ryzyko rozmagnesowania.

Karty plastikowe z kodem kreskowym

   Tradycyjne plastikowe karty z nadrukowanym kodem kreskowym najlepiej sprawdzą się w systemach, które wymagają bardzo szybkiej identyfikacji. Nowością na naszym rynku są kody kreskowe 3D, które są w stanie zapisać zdecydowanie więcej danych.

About the author: admin